Iekārtu serviss un remonts

Laboratorijas iekārtu serviss un remonts

LABOCHEMA’s iekārtu apkopes un servisa nodaļa lepojas ar inženieriem, kas setificēti dažādās nozarēs un gatavi uzņemties jebkuru inženierijas izaicinājumu.

Komanda ir augsti motivēta un pastāvīgi meklē visefektīvākās pieejas jaunām problēmām.

Mēs piedāvājam laboratorijas aprīkojuma instalēšanas, adaptēšanas, pārvietošanas un apkopes pakalpojumus.

Mēs spējam paši pārveidot Jūsu esošo aprīkojumu jauniem pētījumiem, izvēlēties piemērotas pētniecības metodes, konsultēt Jūs par laboratorijas aprīkojuma apkopi vai servisu.

Turklāt mēs arī pilnībā apzināmies, ka jaunu iekārtu izmantošanas apgūšana var būt izaicinājums, tādēļ mēs vienmēr esam gatavi apmācīt Jūs un sniegt tiešus izskaidrojumus.

Iekārtu serviss

Iekārtu serviss

Mēs spējam apkalpot Jūsu esošo aprīkojumu, pasūtīt nepieciešamās detaļas vai organizēt metroloģisko iekārtu skenēšanu. Savā darbā mēs esam ātri un precīzi.

Instalēšana un modificēšana

Instalēšana un modificēšana

Mēs parūpēsimies par Jūsu iekārtu pārvietošanu uz jauno vietu un sagatavosim būtiskāko infrastruktūru iekārtas piegādei.

Iekārtu lietotāju apmācība

Iekārtu lietotāju apmācība

Mūsu kvalificētie inženieri apmācīs Jūs, kā strādāt ar jauno iekārtu, kas pirkta pie mums vai citur. Mēs arī sagatavojam rokasgrāmatas.

Konsultācijas par pētniecības metodēm

Konsultācijas par pētniecības metodēm

Mēs spējam pielāgot Jūsu esošo aprīkojumu Jūsu veiktajiem zinātniskiem pētījumiem. Mēs palīdzam ieviest jaunas pētniecības metodes vai modificēt jau esošās.

Ilgtermiņa iekārtu serviss

Ilgtermiņa iekārtu serviss

Mēs piedāvājam ilgtermiņa servisa līgumus Jūsu iekārtu apkopei. Mēs veicam plānotās apkopes, remontu, kalibrēšanu un veicam metroloģisko skenēšanu.

Produkti iekārtu apkopei

Produkti iekārtu apkopei

Mēs instruējam, kā to veikt, un izskaidrojam, cik bieži un kāpēc Jums tas jādara.

 • Jaunumi un informācija

  23

  12-2014

  Jaunā Divi-vienā 3D Optiskā Virsmas metroloģijas sistēma

  Leica Microsystems iepazīstina ar  3D virsmas metroloģijas sistēmu DCM8, apvienojot konfokālo mikroskopiju un interferometriju.

  Leica Microsystems  piedāvā jaunas paaudzes 3D profila Leica DCM8, kas izstrādāta drošai trīs dimensiju virsmas profilēšanai.  Aprīkojums ir kombinēts konfokālais un interferometriskais optikas profils, tādējādi   nodrošina ar abu tehnoloģiju priekšrocībām:  augstas precizitātes konfokālā mikroskopija augstai laterālai…

 • Jaunumi un informācija

  23

  12-2014

  Jaunākās tendences ķīmijā: zaļās laboratorijas risinājumi

  Zaļās ķīmijas mērķis ir samazināt ķimikāliju radīto ietekmi uz cilvēku veselību un atklāti novērst vides piesārņojumu,  kam paredzētas ilgtspējīgas prevencijas programmas. Zaļā ķīmija meklē alternatīvu, videi draudzīgu reakciju veidu un vienlaicīgi tiecas panākt paaugstinātu reakciju ātrumu un zemāku reakciju temperatūru.

  Zaļās ķīmijas koncepts izvirza inovatīvus zinātniskus risinājumus apkārtējās vides aizsardzības…

 • Jaunumi un informācija

  23

  12-2014

  Bezkontakta LaserFlow™ Ātruma sensors atvērtā kanāla plūsmas monitoringam

  TeledyneIsco paziņojis par pirmo bezkontakta plūsmas mērīšanas tehnoloģiju izmantošanai atvērtos kanālos – Doplera lāzeri ātruma mērišanai. Lāzertehnoloģijas iekļūst virsmā, lai izmērītu apakšvirsmas ātrumu dažādos punktos.

  Pirms LaserFlow bezkontakta sensori mērīja tikai virsmas ātrumu, tādējādi ierobežojot plūsmas aprēķināšanu ar vidējo ātrumu, kuru empīriski nosaka viens virsmas punkts. Tagad LaserFlow…

 • Jaunumi un informācija

  23

  12-2014

  Q Exactive™ HF Orbitrap Masspektrometrs

  Identificējiet un nosakiet daudzumu proteīniem, peptīdiem, lipīdiem, glikāniem un mazajām molekulām precīzi un ar mazāku laika patēriņu ar Thermo Scientific™ Q Exactive™ HF hibrīda kvadrupola  Orbitrap masspektrometru.

  Identificējiet, nosakiet daudzumu un gūstiet apliecinājumu vienotās analīzēs ar vienu instrumentu  – Q Exactive HF masspektrometru.

  Q Exactive HF sistēma apvieno mūsdienīgu…

LABOCHEMA inženieru pieredze

This is a full width text block. Click the edit button to change this text.

Proteīnu kvantificēšanas iekārtas izmantošana

Izvēlētais risinājums ļauj samazināt analīžu ilgumu no stundām līdz dažām minūtēm. Izmantojot automātisko paraugu ievadīšanas rīku, ir iespējams analizēt līdz pat 32 paraugiem bez pārtraukuma, un programmatūru var vieglu modificēt, lai nodrošinātu analīžu rezultātus klientam vēlamā veidā.

Proteīnu kvantificēšanas iekārtas izmantošana

Līderis lopbarības ražošanā Eiropā pievērš nedalītu uzmanību savas produkcijas kvalitātei. Šī atbildība gulstas uz kompānijas kvalitātes laboratorijas pleciem, kur tiek veikti fizikālie, ķīmiskie un mikrobioloģiskie pētījumi produktiem.

Proteīnu kvantificēšanas iekārtas izmantošana

Lai palielinātu pētījumu efektivitāti, kvalitātes kontroles laboratorijai bija vajadzīgs risinājums, lai:

 • palīdzētu samazināt analīžu veikšanas ilgumu;
 • process būtu pēc iespējas automatizēts;
 • nebūtu vajadzības izmantot ķīmiskos reaģentus;
 • būtu viegli darbībā un apkopē;
 • būtu datu pārnešanas un arhivēšanas programmatūra.

Proteīnu kvantificēšanas iekārtas izmantošana

Pēc pašreizējo tirgū piedāvāto proteīnu kvantificēšanas risinājumu analizēšanas modificētā Dimā metode tika izvēlēto apvienojumā ar Thermo Fisher Scientific Flash 4000 analizatoru. Labochema pārstāvis uzstādīja jauno iekārtu un veica nepieciešamo apmācību.

Ilgtermiņa iekārtu servisa līgums

Klienta organizācija darbojas ķīmijas nozarē. Viņu galvenais produkts ir slāpekļa-fosfora mēslojums, diamonija fosfāts, ko iegūst, neitralizējot ekstraģēto fosforskābi ar amonjaku. Lai kompānija varētu darboties veiksmīgi, ir būtiski nekavējoties informēt par jebkuriem traucējumiem laboratorijas iekārtu darbībā.

Ilgtermiņa iekārtu servisa līgums

Uzņēmuma laboratorijās ir plašs iekārtu klāsts – no vienkāršiem dozēšanas sūkņiem līdz dažādiem analizatoriem. Laboratorijas iekārtas tiek lietotas sarežģītos apstākļos. Iekārtu vibrācija, kā arī ķīmisko materiālu radītie defekti jebkura ilglaicīga ražošanas procesa gaitā var būt iemesls biežākai apkopes nepieciešamībai nekā parasti.

Ilgtermiņa iekārtu servisa līgums

Kompānija meklēja partneri, kurš pētījumu iekārtām varētu nodrošināt apkopi. Viņi izvēlējās Labochema, jo tā varēja veikt dažādus darbus laicīgi un augstā kvalitātē, ietverot plānotās apkopes, kvalitatīvu mehānikas, optikas remontu,  iekārtu sinhronizāciju un vēl krietni  vairāk. Divas organizācijas parakstīja servisa nodrošinājuma vienošanos, tādējādi Labochema kļuva atbildīga par mēslojumu ražošanas uzņēmuma iekārtu apkopi. Saskaņā ar šo vienošanos remonta darbi tiek veikti vai nu rūpnīcā, vai arī Labochema servisa centrā.

Ilgtermiņa iekārtu servisa līgums

Ražotājs atrada uzticamu un kvalificētu partneri, kurš atbild par pētījumu iekārtu servisu, remontu un apkopi. Šāda pieeja palīdzēja samazināt darbības traucējumu skaitu, un jebkuri parādījušies defekti tagad tiek novērsti ātrāk. Tas palielināja laboratorijas darba efektivitāti.

Atjaunošanas projekts rentgena staru fotoelektronu spektrometrs

Ķīmijas zinātnes iestāde izmantoja rentgena staru fotoelektronu spektrometru Escalab 250 MK II, kas tika ražots 1985. gadā. Šī ir sarežģīta dziļā vakuuma sistēma, kuras mērķis ir veikt elementu kompozītanalīzi uz atoma augšējās virsmas.

Atjaunošanas projekts rentgena staru fotoelektronu spektrometrs

Sistēma nebija aprīkota ar modernām datora tehnoloģijām informācijas ierakstīšanai, pētījumu automatizēšanai un analīzēm. Tika nolemts modernizēt esošo sistēmu, tomēr vissarežģītākais uzdevums bija savienot gandrīz 30 gadus vecu iekārtu ar modernām detaļām un pārliecināties, ka iekārta pēc modernizācijas pabeigšanas funkcionē efektīvi.

Atjaunošanas projekts rentgena staru fotoelektronu spektrometrs

Labochema strādāja kopā ar ražotāju un īstenoja projektu, kurā bija šādi pielāgošanas posmi:

 

 • rentgena staru un to strāvas avota uzstādīšana;
 • ūdens dzesēšanas sistēmas slēgtā cikla atjaunošana rentgena staru avotam, ietverot dzesēšanas ierīci;
 • elektronu detekcijas sensoru elektroniskā bloka nomaiņa, elektrisko signālu pārraide un signāla ierakstīšana;
 • datorsistēmas instalēšana ar nepieciešamo programmatūru sistēmas detaļu vadīšanai un informācijas analīzei;
 • visu detaļu instalēšana un testēšana un pēdējie sagatavošanās darbi to efektīvai funkcionēšanai.

Atjaunošanas projekts: rentgena staru fotoelektronu spektrometrs

Pēc modernizācijas procesa veikšanas iekārta tika aprīkota ar modernu vadības paneli, kas komplektējas ar jaunākajām šāda veida ierīcēm. Iekārtas lietotāji tagad var veikt pētījumus krietni ātrāk un vieglāk. Ilglaicīgi eksperimenti vairāk nerada grūtības.

Šķidrumu hromatogrāfijas validācija

Organizācija izstrādā un ražo inovatīvus farmaceitiskos produktus. Šķidrumu hromatogrāfijas metodes tiek izmantotas, lai pārbaudītu izejmateriālus un galaprodukta kvalitāti.

Šķidrumu hromatogrāfijas validācija

Validācijas procedūras ir jāveic profesionālos apstākļos sertificēta inženiera klātbūtnē, kurš pārstāv iekārtas ražotāju. Jāpiedalās arī iekārtas operatoram un kvalitātes kontroles inspektoram. Tādēļ iekārtu šādu uzdevumu veikšanai nevar sūtīt ražotājam. Validācijas procedūras ir laikietilpīgas, tādēļ, ja kāda no procedūrām neatbilst standartam, tad pārējās iekavējas. Tad ir jāveic iekārtas apkope, jāpasūta nepieciešamās detaļas, atkārtojas validācijas procedūras, kā rezultātā dīkstāves dēļ kompānija cieš lielus zaudējumus.

Šķidrumu hromatogrāfijas validācija

Kompānija kontaktējās ar Labochema, meklējot kvalificētus inženierus, kuri uzraudzītu validācijas procesu. Labochema inženieri ir ražotāju apmācīti un sertificēti, tādēļ apkopes darbi tiek veikti kvalitatīvi un validācijas procedūras tiek efektīvi pabeigtas. Operācijas pārtraukums tiek novērsts, veicot ražotāja ieteiktos apkopes darbus, kas tiek veikti pirms validācijas procedūru uzsākšanas. Tas ietver berzes bojāto savienojumu ieeļļošanu vai jebkuru nolietoto detaļu remontu vai nomaiņu, sensoru kalibrāciju utt.

Šķidrumu hromatogrāfijas validācija

Apkopes darbu grafiks līdz ar nepieciešamo detaļu sarakstu tika ieviesti, lai nodrošinātu operāciju nepārtrauktību. Vairāk nav nepieciešams nogaidīt, līdz tiek saņemtas rezerves  daļas. Uzsākot sadarbību ar Labochema, kompānijai nav bijis jāpārtrauc ražošanas process, ja radušās neatbilstības iekārtas validācijā.

Grafiki par LABOCHEMA servisa un remonta nodaļu

501

Iekārtu vienības, kas

remontētas gada laikā

200 000

Kilometri, kas pavadīti ceļā 

pie klienta gada laikā

220

Instalācijas

gada laikā

110

Inženieru apmācība

dienas gada laikā

Mūsu inženieru galvenās kompetences

Šī ir ļoti svarīga LABOCHEMA ekspertu kompetences joma.

Mūsu inženieri ir izcili elektronisko/mehatronisko sistēmu darbības traucējumu diagnosticēšanā.

Viņi var aizvietot elektroniskās detaļas, identificēt un nomainīt bojātās sadales kastes, kalibrēt mērījumu iekārtas.

Mūsu inženieru galvenās kompetences

LABOCHEMA inženieriem ir gadiem gūta pieredze ražošanas tehnoloģisko procesu izstrādē un dažādu mehānismu (zobrati, servomotori u. c.) apkopē.

Zināšanas automātikā, mehāniskajos procesos un mehānisko detaļu izstrādē ir viena no mūsu komandas stiprajām pusēm.

Mūsu inženieru galvenās kompetences

Viena no LABOCHEMA kompetences jomām ir mikroskopu apkope.

Kompānijas inženieri ir gadiem strādājuši ar dažādiem darba un dažāda veida laboratorijas mikroskopiem un to ražotājiem.

Tādēļ viņi ir ne tikai eksperti precīzijas optikas instrumentu darbības principos, bet arī var samontēt šīs ierīces atbilstoši klienta vēlmēm.

Viņi ir arī viegli sasniedzami, lai veiktu šo ierīču tīrīšanu un optisko un mehānisko elementu kalibrēšanu.

Mūsu inženieru galvenās kompetences

Mūsu speciālistiem ir gadiem gūta pieredze diagnostikā, kalibrēšanā un spektrofotometru remontēšanā, tādēļ esiet droši, ka viņi pārzina katru spektrofotometrijas principu.

Viņi var novērtēt spektrometrisko un viļņu garumu precīziju, noteikt defektus un novērst tos, pārbaudīt, tīrīt un mainīt optiskos elementus, kolimēt spektrofotometriskās sistēmas, kalibrēt iekārtas, pārbaudīt un/vai nomainīt elektroniskās detaļas, instruēt par darbu ar spektrofotometriem un programmatūru.

Mūsu inženieru galvenās kompetences

LABOCHEMA inženieriem ir 10 gadu pieredze hromatogrāfijā, hromatogrāfijas iekārtu adaptēšanā un uzstādīšanā dažādām pielietojuma jomām.

Tehniskā apkope un remonta darbi tiek veikti gan šķidrumu, gan gāzes hromatogrāfijas ierīcēm, ietverot plašu klāstu detektorus – no UV līdz masu spektrometriem.

Mūsu inženieru galvenās kompetences

LABOCHEMA inženieri ir ieguvuši plašas zināšanas materiālu (metāli, plastmasa u. c.) kompozīcijā un mijiedarbībā.

Mūsu eksperti lieliski pārzina fizikālo un ķīmisko instrumentu darbības principus un izmanto tos, diagnosticējot mehānismu defektu iemeslus.

F.A.Q.

Iekārtu apkope

 • Vai pH elektrodu var turēt destilētā ūdenī mērījumu starplaikā?

  Jā, ja laika intervāli starp mērījumiem nav gari. Jo ilgāk elektrods paliek destilētā ūdenī, jo ātrāk tas nokalpo. Ja Jūs nestrādājat ar elektrodu ilgāk par stundu, mēs iesakām to turēt ražotāja noteiktajā šķīdumā.

 • Kas mums būtu jādara, ja laboratorijā pazūd strāva?

  Mēs iesakām iegādāties pastāvīgu strāvas avotu. LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļa var palīdzēt izvēlēties Jums piemērotāko atbilstoši Jūsu vajadzībām.

 • Mēs izmantojam Kern svarus ar printeri ražošanas procesā. Šobrīd mums ir problēma, ka visi printeri drukā dažādus datumus un laikus. Precīzs laiks un datums mums ir būtiski. Kā to var atrisināt?

  Šajā gadījumā printeri ir jāpārprogrammē. To var izdarīt, atvedot tos uz mūsu laboratoriju vai LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļu.

 • Ir problēma ar mūsu audu procesoru Leica ASP200. Uz ierīces displeja parādās uzraksts “Ir jānomaina aktīvā oglekļa filtrs”. Kas mums tieši būtu jādara?

  Šis uzraksts nozīmē, ka oglekļa filtrs pārsniedzis derīguma termiņu un tas jānomaina. To var paveikt LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļas speciālisti.

 • Pēc gāzes analizatora QRAE PGM2000 ieslēgšanas tas tūlīt signalizē un parāda uz ekrāna pārāk augstu metāna koncentrāciju. Ierīce tika ieslēgta tīrā vidē, kur nav metāna gāzes (to pārbaudīja ar citu gāzes analizatoru). Kādi ir iespējamie iemesli šādai situācijai?
  Pirmkārt, Jums jāaktivizē svaigā gaisa kalibrēšana. Skatiet lietotāja rokasgrāmatu plašākai infiormācijai, kā tas paveicams. Ja svaigā gaisa kalibrēšana nav palīdzējusi, tad problēmas cēlonis ir meklējams metāna sensora vai pašas iekārtas defektos. Lai noteiktu precīzu defekta cēloni, lūdzu, nogādājiet ierīci LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļai.

 • Destilatora izvads ir samazinājies. Kādi tam ir iespējamie iemesli?

  Pārbaudiet ūdens piekļuvi ierīcei, vai ūdens spiediens ir atbilstošs. Izejošajam atdzesētajam ūdenim jābūt ap 70 °C. Pārliecinieties, ka jebkuras nogulsnes uz destilatora ir notīrītas. Ja esat veikuši šīs darbības, bet destilators aizvien nestrādā, lūdzu, vienojieties par apmeklējumu ar LABOCHEMA tehniskā servisa speciālistu.

 • Iekārtas detaļa ir salūzusi. Kā mums būtu jārīkojas?
  Jums jāvienojas ar LABOCHEMA iekārtu servisa inženieri par vizīti ierīces atrašanās vietā vai arī jānogādā ierīce mūsu iekārtu servisa nodaļā detalizētai pārbaudei un remontam.

Kalibrēšana

 • Es nevaru kalibrēt konduktometru

  Pārbaudiet kalibrēšanas šķīdumu derīguma termiņu. Pārliecinieties, ka šķīdumi nav piesārņoti. Pārliecinieties, vai pareizais elektrods tiek izmantots un šūnas konstante ir pareiza. Ja joprojām nav iespējams kalibrēt ierīci, lūdzu, sazinieties ar LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļu.

 • Es nevaru kalibrēt oksimetru

  Pārbaudiet, vai oksimetra zondes sūklītis ir mitrs. Pārbaudiet zondes membrānu (caur to būtu jābūt redzamam dzeltenam plankumam). Membrāna nedrīkst būt kļuvusi balta – ja tā ir balta, nomainiet to. Noņemiet membrānu un pārbaudiet elektrodu (uz anoda/katoda nedrīkst būt nogulšņu). Pēc elektroda notīrīšanas var atkal mēģināt kalibrēt pēc 24 stundām. Ja joprojām nav iespējams kalibrēt oksimetru, lūdzu, sazinieties ar LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļu.

 • Es nevaru kalibrēt pH metru

  Pārbaudiet kalibrēšanas šķīdumu derīguma termiņu. Ja tas vēl nav beidzies, bet kalibrēšana neizdodas, lūdzu, nogādājiet mērierīci LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļai detalizētām pārbaudēm.

Pirms iekārtas uzstādīšanas

 • Vai ir nepieciešams iztīrīt saplīsušo ierīci, pirms to nodot mūsu servisā?

  Jā, tīrīšana ir nepieciešama. Ir arī būtiski aizpildīt attīrīšanas aktu un pievienot to nodotajai ierīcei.

 • Kas mums būtu jādara, kad iekārta saplīst?

  Nekavējoties sazinieties ar iekārtu servisa nodaļu un atturieties no mēģinājumiem novērst problēmas cēloni paši saviem spēkiem. Jebkurš mēģinājums strādāt ar bojāto iekārtu var paaugstināt tās apkopes izmaksas.

 • Vai, nogādājot ierīci remontam, mums tā ir pilnībā jāsamontē?

  Jā, pilnībā samontēta ierīce ir būtisks faktors, izņemot gadījumus, kad ir bijusi citādāka noruna ar mūsu iekārtu servisa speciālistiem.

Iekārtu serviss LABOCHEMA

 • Iekārta ar garantiju ir salūzusi. Kas mums būtu jādara?
  Atbilstoši garantijas servisa noteikumiem iekārta jānogādā LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļā un, ja vispār iespējams, tās oriģinālajā iepakojumā. Ir svarīgi, lai būtu garantijas kartīte un/vai PVN rēķina kopija, kā arī rakstisks problēmas apraksts. Ja bojāto iekārtu ir ļoti sarežģīti nogādāt pie mums, lūdzu, sazinieties ar LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļu.

 • Vai ir iespējams parakstīt vienošanos par iekārtu servisu un remontu? Kā to var izdarīt?

  Ilgtermiņa iekārtu apkopi (tehniskais serviss, preventīvā apkope un remonti) var veikt LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļā pēc pieprasījuma. Lūdzu, sazinieties ar mums, lai iegūtu plašāku informāciju.

 • Vai var gadīties, ka lētāk būs nopirkt jaunu iekārtu nekā saremontēt to Jūsu servisa nodaļā?

  Ja LABOCHEMA iekārtu servisa nodaļas speciālisti pārbaudīja ierīci un izlēma, ka remonta izmaksas var būt tuvas jaunas iekārtas puscenai vai vairāk, viņi Jūs informēs par šo situāciju, pirms turpināt remonta darbus.

 • Cik ilgu laiku aizņem LABOCHEMA servisam nodotās iekārtas remonts?

  Tas ir atkarīgs no iekārtas bojājumu apjoma, parasti iekārtas serviss aizņem 1 līdz 5 dienas. Reizēm, ja remontam nepieciešams pasūtīt detaļas no ražotāja, tas var aizņemt aptuveni 4 nedēļas.

E-veikals

Informējam, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (ang. cookies). Tālāk pārlūkojot vietni vai nospiežot pogu OK, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk informācijas varat atrast šeit.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close